Biežākie jautājumi

Kur būs skatāmi mācību video?

Jaunie mācību video no 29. janvāra būs skatāmi tiešraidē piektdienās ReTV kanālā un pirmdienās TV24 no plkst. 8.30 līdz 15.00. Visi mācību video būs pieejami arī interneta vietnē www.tavaklase.lv. Sadaļā “Mācību video TV” atradīsiet televīzijas apraides programmu, kurā, uzspiežot uz nosaukuma sarakstā, atvērsies attiecīgajā dienā televīzijā pārraidītais video, vai arī meklējiet sadaļā “Katalogs”, ievadot meklēšanas kritērijus (tādus kā mācību priekšmets, klase u.c.).

Kā saprast mācību video TV programmu un tās saturu?

Vietnē www.tavaklase.lv sadaļā “TV programma” ir tiešraides programma ar raidīšanas laiku, mācību priekšmetu, klasi un tematu kopā ar īsu video aprakstu. Uzspiežot uz nosaukuma saites aprakstā, atvērsies attiecīgais video katalogā, un pie tā atradīsiet arī atbilstošus sasniedzamos rezultātus, saistītos video un citu noderīgu informāciju. Gan TV ēterā, gan interneta vietnē www.tavaklase.lv, būs gan jaunie, 2021. gadā uzņemtie mācību video, gan arī 2020. gada pavasarī veidotie un rādītie.

Vai jaunie mācību video tiks piedāvāti visām klasēm? 

Kā pirmie tiks uzņemti un apraidīti mācību video 1., 4., 7. klasēm un vidusskolas posmam, lai sniegtu papildu atbalstu pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai. Pakāpeniski tiks filmēti video visām pārējām klasēm, lai 2022. gada rudenī būtu pieejami mācību video vairāk nekā 1000 tematiem visās septiņās mācību jomās.

Kā meklēt video? 

Šobrīd interneta vietnē www.tavaklase.lv iespējams meklēt tos vairāk nekā 1200 mācību video, kas filmēti 2020. gada pavasarī. Sadaļā “Katalogs”, izmantojot dažādus meklēšanas kritērijus, tos var atlasīt pēc mācību priekšmeta, klases, izglītības posma, video tipa, valodas. Vienlaicīgi var norādīt vairākus meklēšanas kritērijus, piemēram, “matemātika” un “3.klase”.

Kurās mācību jomās būs mācību video? 

Mācību video 1.–9. klašu skolēniem un vidusskolas posmam tiks veidoti šādās septiņās mācību jomās: valodu mācību jomā; sociālajā un pilsoniskajā mācību jomā; kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; dabaszinātņu mācību jomā; matemātikas mācību jomā; tehnoloģiju mācību jomā un veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomā.

Kāds būs mācību video formāts? 

Mācību video būs 10 līdz 20 minūšu gari un paredzēti izmantošanai stundās pamatpriekšmetos pamatizglītībā un pamatkursos vidējās izglītības pakāpē, tai skaitā mazākumtautības valodu apguvei.

Kur būs skatāmi mācību video? 

Gan iepriekš, 2020.gada pavasarī, filmētie, gan jaunie mācību video būs skatāmi interneta vietnē www.tavaklase.lv, kur katalogā, izmantojot meklēšanas funkciju, iespējams atrast mācību video atbilstoši skolēnu vecumam, tematam u.c. kritērijiem.

Jaunie mācību video tiks raidīti arī virszemes televīzijā, sākot no 2021. gada pavasara semestra. Sākotnēji tie būs video 1.; 4.; 7. un vidusskolas klasēm, lai nodrošinātu papildu atbalstu pilnveidotā mācību satura un pieejas ieviešanai.

Kādā laika posmā tiks izgatavoti mācību video? 

Videomateriāli straumēšanai interneta vietnē www.tavaklase.lv un virszemes apraidei tiek izgatavoti pakāpeniski laika posmā no 2020. gada decembra līdz 2022. gada augustam.

Kur varu atrast pavasarī filmētos video? 

Mācību stundu video, kas tika ierakstīti ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada aprīļa līdz pat mācību gada beigām 1. –6. klašu pamatpriekšmetos un arī interešu izglītībā, kā arī 9. un 12. klašu skolēniem ir ievietoti kopējā “Katalogā”.

Kontakti 

Valsts izglītības satura centrs
projekts ”Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030)
Aspazijas bulvāris 24,
Rīga, LV-1050
Tālr.: +371 66051907
E-pasts: info@skola2030.lv

Jūsu pārlūkprogramma neatbalsta šīs vietnes prasības. Lūgums izmantot kādu no šīm pārlūkprogrammām: Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox vai Microsoft Edge.