Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Novēro, attēlo un apraksti!

Kā novērot, attēlot, aprakstīt dabas teritorijas?

Pievienots 02.12.2022
Līga Bajāre, Paula Januškēvica
Klase / Izglītības posms: 1. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
dabaszinības vizuālā māksla
Video sasniedzamais rezultāts
Noskaidro, kā var iepazīt un attēlot tuvākajā apkārtnē novērojamo dabas teritoriju. Lai to apgūtu, plāno novērojumu (lauka darbu) dabas teritorijā, saskata dabas teritorijā augus un dzīvniekus, Zemes virsmas formas (paugurs, līdzenums), ūdenstilpes (ezers, upe, dīķis u.c.), cilvēku veidotus objektus (ja tādi ir), reģistrē novērojumus, attēlo novēroto vizuālās mākslas darbā, nosaka dabas teritorijas veidu (dabas teritorija vai cilvēku veidota teritorija), veido stāstījumu par dabas teritoriju.
Video apraksts

Parks, pļava, mežs ir dabas teritorijas. Katrai dabas teritorijai ir noteiktas pazīmes. Kā tās izpētīt? Skolā to var darīt kopā ar klasesbiedriem, veicot lauka darbu par dabas teritoriju. Kas ir lauka darbs, kādam nolūkam tas nepieciešams? Pirms došanās ārā lauka darbu saplānojam – nolemjam, ko tajā izzināsim, tad paredzam, ko tur varētu novērot, un kas jādara, lai savu prognozi jeb pieņēmumu pārbaudītu. Varbūt līdzi jāņem papīrs un rakstāmpiederums, lai atzīmētu savus novērojumus. Dodoties ārā, der padomāt par savu drošību – kādi noteikumi ārā jāievēro. Novēroto var attēlot dažādi: uzzīmēt, pierakstīt, nofotografēt, uzņemt video. Parku varētu gleznot, lai vēl uzmanīgāk novērotu, kādas tur krāsas, dabas objektu formas, lielums. Pēc lauka darba var pastāstīt citiem par savu novērojumu un parādīt savu gleznojumu. Ieklausoties citu stāstījumā, skolēns novērtē, ko pamanījis, kam jāpievērš uzmanība citas dabas tritorijas pētījumā.

Resursi

Pieraksti, pildspalva, zīmulis.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.3.11.7.1.

Ar pedagoga palīdzību veic vienkāršu lauka darbu tuvākajā apkārtnē (skola, dzīvesvieta), lai novērotu augus un dzīvniekus, laikapstākļus, zemes virsmas atšķirības, ūdenstilpes un aprakstītu iežus un augšņu paraugus, saudzīgi izturoties pret vidi.

K.3.3.2.

Atpazīst un radošā darbā izmanto dažādu mākslas veidu dažādus materiālus, tehnikas un paņēmienus (piemēram, veido sižetus un tēlus leļļu un objektu teātra tehnikā, zīmē, veido, glezno, darina kolāžas, fotografē).

VL.3.2.1.8.

Veido saprotamu, skaidri uztveramu, ar personisko pieredzi saistītu mutvārdu runu. Reaģē uz klausītāju jautājumiem.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.