Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kāda vārdšķira palīdz papildināt tekstus ar faktiem?

Kāda vārdšķira palīdz papildināt tekstus ar faktiem? (Skaitļa vārds) / Какая часть речи помогает дополнить текст фактами? (Имя числительное)

Pievienots 16.09.2022
Vera Geļfande
Klase / Izglītības posms: 6. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Mazākumtautības (krievu) valoda
fakts viedoklis skaitļa vārds skaitļa vārda funkcija pamata un kārtas skaitļa vārdi radiosižets
Video sasniedzamais rezultāts
Atšķir faktus no viedokļiem; atšķir skaitļa vārdus pēc nozīmes (pamata skaitļa vārdi, kārtas skaitļa vārdi, kopuma skaitļa vārdi); papildina tekstu ar faktiem, izmantojot papildinformāciju no dažādiem avotiem.
Video apraksts

Stundā izmantojam dažādas stratēģijas (t.sk. darbu ar enciklopēdijas tekstiem), lai noteiktu skaitļa vārda funkciju runā un tekstā. Skolēns novēro, kā atšķirt faktus no viedokļiem; izmanto skaitļa vārda informatīvas iespējas radiosižeta teksta veidošanai.

Resursi

Dators, pierakstu klade.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VM.6.1.1.3.

Detalizēti un kopumā uztver dažādu veidu informāciju (fakti, viedokļi, attieksme) no vairākiem piedāvātajiem avotiem (arī e-vidē), kritiski vērtē to saturu un ticamību.

VM.6.3.1.1.

Uztver valodu kā sistēmu, skaidro un ievēro apgūtās valodas normas, analizē savas kļūdas. Nosaka valodas vienības pēc nozīmes, formas un funkcijas.

VM.6.2.1.1.

Izmanto dažādus tekstus, lai izprastu sevi un apkārtējo pasauli. Apspriež informāciju par aktuālām dzīves problēmām un vērtībām, veido savu vērtību sistēmu.

VM.6.2.1.6.

Veido dažādus tekstus, izvēloties uzdevuma mērķim atbilstošu stilu (daiļliteratūras, zinātniskais), žanru (priekšlasījums, ziņojums, reportāža, intervija, vēstule) un formu (piemēram, ar ilustrācijām).

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.