Jautājumi un atbildes par izglītojošo TV kanālu “Tava klase”

1. Vai jaunajā TV kanālā mācības tiks piedāvātas visām klasēm?

Jau no 6. aprīļa darbadienās no plkst. 9.00 līdz 14.00 kanālā “ReTV” tiks pārraidītas mācību stundas 1.- 4. klašu skolēniem, bet kanālā “Sportacentrs.com TV” no plkst. 9.00 līdz 17.00 – mācību stundas 5.un 6.klašu skolēniem. 9. un 12.klašu skolēniem mācību stundas televīzijā būs pieejamas no 14. aprīļa.

2. Kāpēc TV stundas nav paredzētas 7.,8.,10. un 11.klašu skolēniem?

Projekta sākotnējā ideja bija maksimāli atbalstīt pašus mazākos skolēnus, kuriem nepieciešams vislielākais atbalsts attālinātajās mācībās. 9. un 12. klašu skolēniem piedāvājums iekļauts, lai palīdzētu labāk sagatavoties eksāmeniem.

3. Kāds būs TV mācību stundas formāts?

Mācību stundas veidos 20 minūšu gari audiovizuāli materiāli skolēnus uzrunājošā veidā. Mācību saturs tiek veidots tā, lai mazo klašu skolēni pēc katra priekšmeta var paspēt izpildīt kādu uzdevumu un pārorientēties uz nākamo mācību priekšmetu. Kanālā būs iespējams atkārtot Dziesmu un deju svētku repertuāru kopdziedāšanā, deju nodarbībās, tāpat kopā sportot, apgūt teātra spēles elementus, robotiku, animācijas pamatus, kā arī iepazīt Latvijas mazākumtautību valodas.

4. Ko darīt vecākiem, ja mājās nav televizora?

Jau pirmdien, 6. aprīlī, kanālu tiešraides un arhīvs būs pieejami interneta vietnē https://www.tavaklase.lv. Līdz ar to mācību stundās varēs piedalīties arī tie bērni, kuriem mājās nav televizora, bet ir viedierīce ar interneta pieslēgumu.

5. Kur es bez maksas/par brīvu varēšu noskatīties jauno izglītojošo TV kanālu ‘’Tava klase’’?

Virszemes televīzijā un interneta vietnē www.tavaklase.lv (vēršam uzmanību, ka ‘’ReTV’’ un ‘’Sportacentrs.com’’ pārraides ir iekļautas arī kabeļtelevīziju piedāvājumā, taču atšķirībā no virszemes televīzijas tās nav pieejamas bez maksas).

6. Ko darīt, ja esmu virszemes TV lietotājs, bet man nav pieejami TV kanāli ‘’ReTV’’ un ‘’Sportacentrs.com’’?

Ja bērns #tavaklase mācību stundas vēlas skatīties TV (virszemes TV bezmaksas apraidē) ar āra vai istabas antenu, bet kāds no šiem kanāliem nav uztverams, veiciet automātisko kanālu meklēšanu, un tad kanālu sarakstā atradīsiet ‘’ReTV’’ un ‘’Sportacentrs.com’’.
Ja esat kabeļtelevīzijas lietotājs un kāds no šiem kanāliem nav uztverams, tad sazinieties ar savu kabeļoperatoru, kuram ir pienākums virszemes bezmaksas kanālu saviem abonentiem nodrošināt pamata pakā.

7. Kā skolotāji varēs iepriekš uzzināt TV stundās plānotās tēmas, lai laikus saplānotu savu darbu un dotu uzdevumus bērniem?

Sākot no 9. aprīļa, vietnē https://www.tavaklase.lv būs pieejamas gan kanālu tiešraides un arhīvs, gan arī plānotais stundu saraksts un nākamo nedēļu mācību tēmu apraksti.

8. Kāds ieguvums no TV kanāla, ja mācības jau notiek attālinātā veidā? Tad sanāk, ka bērniem būs jāskatās gan televizors, gan ‘’jāsēž’’ datorā, lai mācītos?

TV kanālu izveide nenozīmē, ka pilnīgi visiem vai visa mācībām paredzētā diena būs obligāti jāpavada pie televizora, lai mācītos. TV mācību programma ‘’Tava klase’’ sniedz papildu iespējas skolotājiem diferencēt mācību procesu skolēniem, izmantojot gan TV sniegtās iespējas, gan citas attālināto mācību procesa metodes. Tāpat arī pirmsskolas vecuma bērni var skatīties TV kanālā esošo saturu, piemēram, 1.klasei.

9. Ko lai dara, ja mājās ir tikai viens televizors, bet vairāki skolas vecuma bērni? Kā vienlaikus mani bērni var sekot stundas vielai TV, ja mācās dažādās klasēs?

Stundu un mācību grafiks maksimāli tiek plānots, lai arī vairākiem skolas vecuma bērniem vienā ģimenē būtu iespējas pilnvērtīgi izmantot TV sniegto attālināto mācību iespējas. Visus mācību stundu ierakstus būs iespējams noskatīties arī interneta vietnes https://tavaklase.lv arhīvā.

10. Vai TV stundas būs obligātas?

Mācību procesu un stundu plānu veido skolas vadība sadarbībā ar skolotājiem. TV mācību stundas var tikt izmantotas, lai skolēni pilnvērtīgāk apgūtu paredzēto mācību vielu. Savukārt skolotājiem TV stundas sniedz plašākas iespējas dažādot attālināto mācību metodes.

11. Kā tiek risināti gadījumi, kad tiek konstatēts, ka kādā no TV mācību stundām ir pieļautas/konstatētas kļūdas mācību vielas saturā?

Šādos gadījumos kļūdas tiek labotas, veicot labojumus arī raidījuma ieraksta arhīvā. Piemēram, 9. un 12. klašu vēstures stundās tika konstatētas atsevišķas nepilnības faktoloģiskajā materiālā un tiks veikti attiecīgi labojumi.

Kontakti

Valsts izglītības satura centrs
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050.
Tālr.: 27305574
E-pasts: tavaklase@tavaklase.lv

Tehnoloģiskie partneri
Telia Latvija

Telia Latvija ir viens no vadošajiem mākoņpakalpojumu un telekomunikāciju sniedzējiem Latvijā, kā arī starptautiski pazīstamās Telia Video Cloud platformas izstrādātājs, kas video satura īpašniekiem nodrošina video satura izplatīšanu, uzglabāšanu un to pārraidi pēc pieprasījuma.

Uzzināt vairāk
VESET

Veset inovatīvais, uz mākoņtehnoloģijām balstītais lineārās televīzijas pārvaldības platformas risinājums ir izstrādāts multimediju satura īpašniekiem, kas ļauj ātri un ērti izveidot lineārus TV kanālus satura pārraidei.

Uzzināt vairāk
Informatīvie partneri
Sportacentrs.com

Sportacentrs.com ir viens no vadošajiem Latvijas medijiem un sporta informācijas avotiem internetā un televīzijā, kurš nodarbojas arī ar video producēšanu.

Uzzināt vairāk
ReTV

Latvijas Reģionu Televīzija „Re:TV” ir nacionālais televīzijas kanāls, kurš nodrošina ziņu raidījumu, autorraidījumu, tiešraižu un citu aktuālo video materiālu pārraidi no visiem Latvijas reģioniem vienā televīzijas kanālā.

Uzzināt vairāk