Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kristīgās un islāma pasaules rašanās

Islāms: vēsture, tradīcijas, ietekme

Pievienots 08.03.2021
Kitija Valeiņa
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latvijas un pasaules vēsture
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēni izprot islāmu raksturojošās iezīmes, apgūstot aktīvās klausīšanās prasmi un piezīmju veikšanas metodi.
Video apraksts

Mācību programmā ir paredzēts, ka skolēni analizē un salīdzina trīs monoteiskās reliģijas, tādēļ šī video sērija sniedz teorētisko ieskatu šo reliģiju rašanās vēsturē, raksturīgākajās tradīcijās, kā arī reliģiju ietekmē uz vēsturiskajiem procesiem.
Video sērijas trešais video ir par trešo monoteisko reliģiju – islāmu. Skolēniem tiek stāstīts, kad un kā islāms ir radies un nostiprinājies, raksturota tā izplatība mūsdienās, skolēniem tiek skaidrotas raksturīgākās islāma tradīcijas un tā sasaiste ar dzīvesveidu, kā arī islāma saistība ar dažādiem vēstures notikumiem un procesiem.
Vienlaikus skolēniem tiek mācīta Kornelas piezīmju veikšanas metode – veids, kā ērti un uzskatāmi veikt pierakstus. Kornelas piezīmju veikšanas metodes apraksts pievienots kā papildmateriāls izmantošanai arī citās stundās.

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.6.1.

Analizē Latvijas kultūrvides vēsturisko veidošanos un īpatnības, izvērtē un piedāvā rīcības modeļus, lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos. Analizē reliģiskos priekšstatus dažādos vēstures laikmetos, nosaka līdzīgo un atšķirīgo. Spriež par reliģiju vietu un nozīmi sabiedrības dzīvē, skaidro kristietības lomu Latvijas kultūrā. Spriež par eksistenciāliem jautājumiem un kristīgām ētiskām vērtībām pagātnē un mūsdienās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.