Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā pieraksta un pēta funkcijas, kuru grafiks ir taisne?

Lineāras funkcijas grafiks, tā konstruēšana

Pievienots 17.08.2021
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
funkcija taisne fraktālis grafiks lineāra funkcija
Video sasniedzamais rezultāts
skolēns veido atsevišķus skaitļu pārus, atzīmē tos koordinātu plaknē (būtiski veidot priekšstatu par funkciju daudzveidību). Vingrinās lietot jēdzienus “arguments”, “funkcijas vērtība” un nolasīt informāciju no kādas funkcijas grafika Uzzīmē lineāras funkcijas grafiku, ievērojot un saistot dotos nosacījumus, piemēram, uzzīmē grafiku lineārai funkcijai, kura ir dilstoša un krusto x asi/abscisu asi punktā 2, demonstrējot izpratni par šādiem jēdzieniem: lineāra funkcija, arguments, funkcijas vērtība, definīcijas kopa, vērtību kopa. skolēns veido ieradumu zīmēt funkciju grafiku precīzi, izmantojot visu koordinātu plakni, attīstot ieradumu darbības veikt rūpīgi, apzinoties, ka neprecizitātes var būt pamats aplamiem secinājumiem.
Video apraksts

Video materiālā:
*skolēns veido atsevišķus skaitļu pārus, atzīmē tos koordinātu plaknē (būtiski veidot priekšstatu par funkciju daudzveidību). *vingrinās lietot jēdzienus “arguments”, “funkcijas vērtība” un nolasīt informāciju no kādas funkcijas grafika
*uzzīmē lineāras funkcijas grafiku, ievērojot un saistot dotos nosacījumus, piemēram, uzzīmē grafiku lineārai funkcijai, kura ir dilstoša un krusto x asi/abscisu asi punktā 2, demonstrējot izpratni par šādiem jēdzieniem: lineāra funkcija, arguments, funkcijas vērtība, definīcijas kopa, vērtību kopa.
*skolēns veido ieradumu zīmēt funkciju grafiku precīzi, izmantojot visu koordinātu plakni, attīstot ieradumu darbības veikt rūpīgi, apzinoties, ka neprecizitātes var būt pamats aplamiem secinājumiem.

Resursi

Pildspalvu Darba lapu, kas pievienota kā video pielikums

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.4.2.2.

Veido un lasa funkcijas (lineāra, kvadrātfunkcija, y = k / x, y = x³, y = √x, kā arī svešas/nezināmas) attēlojumus dažādos veidos (tabulā, vārdiski, grafiski, ar formulu), pāriet no vienas attēlojuma formas uz citu, izmantojot arī digitālos rīk

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.