Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā Zemes iekšējie un ārējie procesi maina Zemes reljefu?

Litosfēras plātņu kustība

Pievienots 09.08.2021
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
litosfēras plātnes Zemes garoza mantija zemestrīces vulkāni
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns skaidro litosfēras plātņu kustību, skolēns zina litosfēras plātņu pārvietošanās veidus un skaidro procesus, kas notiek uz litosfēras plātņu robežām.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns izprastu kā darbojas litosfēras plātnes un kā to darbība atspoguļojas ikdienā notiekošajos procesos (zemestrīces, vulkāni).

Video pirmajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar litosfēras pārvietošanās procesu: kas ir litosfēras plātnes un kāpēc tās pārvietojas. Tiek demonstrēns eksperiments, kurš modelē konvekcijas procesu, kas ir arī galvenais iemesls litosfēras plātņu kustībai. 

Video otrajā daļā skolēns iepazīstas ar 3 veidiem, kā plātnes savstarpēji pārvietojas, ar litosfēras plātņu robežu veidiem: subdukcijas zona, diverģences zona un transformā zona. Skolēns izprot, kādi procesi un kāpēc notiek katrā no plātņu robežām. Pēc tam tiek aplūkota tektoniskā karte, kurā redzamas litosfēras plātņu robežas un vulkānu, zemestrīču kartes ArcGIS online vidē. Visas kartes tiek savstarpēji salīdzinātas, un ir iespējams izdarīt secinājumus par procesiem, kas notiek litosfēras plātņu robežu zonās. 

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.12.1.1.1.

Skaidro procesus un parādības, izmantojot abstraktas idejas, jēdzienus, sakarības, matemātisko instrumentāriju (simbolus, grafikus), zinātnisku terminoloģiju.

D.9.12.3.4.

Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.