Saglabāt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Mūsdienu sabiedrības attiecības ar vēsturi

Mīti vēsturē un mūsdienu pasaulē

Pievienots 22.02.2021
Katrīna Kūkuma
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Vēsture un sociālās zinātnes
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns zina, kas ir vēsturiskie mīti, izprot to rašanās iemeslus, kā arī izprot vēsturisko mītu izmantošanu vēstures gaitā dažādu mērķu sasniegšanai.
Video apraksts

Domājot par mītiem, mums prātā visbiežāk rodas divas asociācijas: mīti un stāsti par leģendāriem varoņiem un būtnēm antīkajā kultūrā, kā arī mītu jeb izdomājumu lietojums ikdienā, piemēram, žurnālu rakstu virsrakstos. Taču patiesībā abi šie skaidrojumi ir daudz ciešāk savijušies. Šajā video tiks noskaidrots, kādi ir jēdziena “mīts” skaidrojumi, kas raksturo mītus, kā arī analizēts vairāku mītu daudznozīmīgums un izmantošana mūsdienās, piemēram, kā mīts par sirēnam – daiļajām būtnēm, kas vilināja kuģus uzskriet sēklim, – ir saistīts ar ārvalstīs populāro kafejnīcu ķēdi “Starbucks”.

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.O.4.1.

Meklē un atrod kopsakarības starp notikumiem dažādos vēstures periodos un sabiedrībās, skaidro, ka vērtības laika gaitā var mainīties un kā tās ietekmē aktuālu lēmumu pieņemšanu. To darot, analizē dažādu pretrunīgu vērtību līdzāspastāvēšanu, meklē kopējās ētiskās vērtības dažādās kultūrās, reliģiskajās tradīcijās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.