Video pirmajā daļā apgūsim datu kopas vidējos lielumus, iemācīsimies šos lielumus aprēķināt un interpretēt. Pēc tam mācīsimies atpazīt vidējos lielumus reālās dzīves situācijās. Video noslēgumā apskatīsim tipiskākās kļūdas, interpretējot vidējos lielumus, kā arī izdarīsim svarīgus secinājumus.
Pildspalva, burtnīca.
Salīdzina divas vai vairākas izlases, izmantojot vidējos lielumus, izkliedes mērus, stabiņu un kastu diagrammu, izkliedes diagrammu.
Raksturo divu mainīgo lielumu (pazīmju) saistību, izmantojot biežuma tabulu, izkliedes diagrammu, Pīrsona korelācijas koeficientu (lineāra saistība) un atbilstošus IT rīkus.
M.V.5.3.3./M.O.5.3.3. Atbilstoši datu veidam (diskrēti, nepārtraukti), izmantojot reālu datu piemērus un IT rīkus, nosaka datu kopas vidējos lielumus (aritmētiskais vidējais, mediāna, moda), izkliedes mērus (amplitūda, standartnovirze, vidējā absolūtā novirze, kvartiles, starpkvartiļu amplitūda), veido grafiskos attēlojumus (stabiņu un kastu diagramma, izkliedes diagramma, histogramma) un formulē ar datiem pamatotus secinājumus.