Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Oksidēšanās–reducēšanās procesi

Elektrolīze

Pievienots 20.08.2021
Līga Lasmane, Inga Melngaile
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ķīmija
elektrolīze metālu iegūšana sadalīšana jonos kausējuma elektrolīze šķīduma elektrolīze
Video sasniedzamais rezultāts
Ar molekulāro reakcijas vienādojumu un elektronu bilances vienādojumiem apraksta metāla sāls kausējuma elektrolīzi. Veido skaidrojumu, kas ir elektrolīze. Dotajā elektrolīzes iekārtas shēmā pie katoda un anoda pieraksta atbilstošos jonu oksidēšanās un reducēšanās bilances vienādojumus. Pēc šķīduma elektrolīzes spriež par reakcijas produktiem un šķīdumā esošo jonu izmaiņām pie katoda un anoda. Apraksta novērotos elektrolīzes procesus ar molekulārajiem vienādojumiem. Spriež par dažādo katjonu atšķirīgo reducēšanās spēju un dažādo anjonu atšķirīgo oksidēšanās spēju. Uzzina par katjonu un anjonu aktivitātes rindām.
Video apraksts

Šajā video tiek skaidrots elektrolīzes jēdziens, tiek apskatīti divi elektrolīzes norises veidi – kausējuma elektrolīze un šķīduma elektrolīze, praktiski demonstrējot, tiek sniegta galvenā informācija par šiem elektrolīzes veidiem un to iedalījumu.  

Resursi

Pildspalva, pierakstu klade.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.O.1.5.3.

Skaidro oksidēšanās–reducēšanās procesus (elektrolīze, metālu korozija) un procesus elektrolītu šķīdumos (disociācija, neitralizācija, sāļu hidrolīze, ūdens cietības novēršana), eksperimentējot, pierakstot tos ar molekulārajiem, jonu, elektronu bilances vienādojumiem, novērtē to nozīmi dabā, sadzīvē, tehnikā.

D.O.12.3.2.

Attēlo atomu un vielu uzbūvi, izmantojot elektronu konfigurācijas formulas, vielu molekulformulas, struktūrformulas un elektronformulas. Pieraksta vielu ķīmiskās pārvērtības, izmantojot molekulāros, jonu, elektronu bilances vienādojumus. Nosauc vielas, izmantojot IUPAC nomenklatūru.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.