Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Valodas spēks un nespēks laika griežos

Kā latviskot citvalodu īpašvārdus?

Pievienots 21.05.2021
Anika Sika
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
citvalodu nosaukumi īpašvārdu latviskošana
Video sasniedzamais rezultāts
Noskaidrot, kas jāņem vērā, atveidojot citvalodu īpašvārdus latviešu valodā, un kur meklēt palīdzību, lai noskaidrotu, kā to pareizi darīt.
Video apraksts

Video aktualizē citvalodu īpašvārdu atveidi latviešu valodā, norādot, kādi konkrēti principi jāievēro un kāpēc. Video laikā soli pa solim tiek parādīts, kā rīkoties, kādus interneta resursus izmantot, ja nākas sastapties ar citvalodu īpašvārdu, ko nepieciešams latviskot. Video beigās tiek piedāvāti jautājumi, lai skolēnu starpā rosinātu programmā paredzēto diskusiju “Vai jālatvisko citvalodu nosaukumi?”

Resursi

pierakstu klade, pildspalva

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.9.1.1.2.

VL.9.1.1.2./VLM.9.1.1.2. Klausoties un skatoties informatīvus raidījumus, intervijas, diskusijas, saprot, interpretē un izvērtē dzirdēto informāciju, runātāju viedokli par galveno tematu. Pamana un raksturo saziņas dalībnieku attieksmi vienam pret otru. Analizē un vērtē dzirdēto un redzēto, argumentējot savu viedokli.

VL.9.3.1.4.

Raksta vārdus atbilstoši latviešu valodas ortogrāfijas normām. Ja nepieciešams, izmanto vārdu pareizrakstības pārbaudes līdzekļus savas valodas pilnveidei. Pamato noteikta avota izvēli.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.