Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Varbūtība un statistika I: Statistika

Kā veikt statistisku pētījumu?

Pievienots 01.02.2021
Aleksandrs Vorobjovs
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
biežuma tabulas izkliedes diagrammas korelācijas koeficients statistika pētījums saistība starp mainīgiem lielumiem cēloņsakarības
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns zina sadalījuma izkliedes mēru daudzveidību, nozīmi un jēgu, prot šos lielumus interpretēt un atpazīt reāla satura problēmās, kā arī lietot kopā ar vidējiem lielumiem.
Video apraksts

Video tiek apkopo tas iepriekš iegūtās zināšanas par statistikas tematu, un tiek apgūts, kā veikt statistisku pētījumu. – izveidojot saturīgu aptaujas anketu, apgūstot citas datu ieguves metodes un noslēgumā pārrunājot veiksmīga pētījuma kritērijus.

Resursi

Pildspalvu, burtnīcu. Pieeju interneta ziņu platformai

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.O.5.3.2.

Raksturo kvantitatīvus un kategoriālus (kvalitatīvus) datus. Attēlo tos biežuma tabulās vai grafiski vienam vai diviem mainīgiem lielumiem (pazīmēm), izmantojot IT rīkus.

M.O.5.3.6.

Raksturo divu mainīgo lielumu (pazīmju) saistību, izmantojot biežuma tabulu, izkliedes diagrammu, Pīrsona korelācijas koeficientu (lineāra saistība) un atbilstošus IT rīkus.

M.O.5.3.8.

Patstāvīgi pēta divu lielumu saistību, t. sk. korelāciju, – izvēlas lielumus, plāno pētījumu un ievāc datus, izmanto IT rīkus datu apstrādei un attēlošanai, analizē datus un formulē datos balstītus secinājumus.

M.V.5.3.3./M.

M.V.5.3.3./M.O.5.3.3. Atbilstoši datu veidam (diskrēti, nepārtraukti), izmantojot reālu datu piemērus un IT rīkus, nosaka datu kopas vidējos lielumus (aritmētiskais vidējais, mediāna, moda), izkliedes mērus (amplitūda, standartnovirze, vidējā absolūtā novirze, kvartiles, starpkvartiļu amplitūda), veido grafiskos attēlojumus (stabiņu un kastu diagramma, izkliedes diagramma, histogramma) un formulē ar datiem pamatotus secinājumus.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.