Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Spēle

Ko dara un kā kļūt par literatūras kritiķi?

Pievienots 28.12.2022
Laura Lilientāle
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Literatūra
kritika literatūras kritika recenzija Latvijas Literatūras gada balva
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns salīdzina, kas ir kritika un literatūrkritika, kādas ir to funkcijas, vai un kāpēc tās ir nepieciešamas; salīdzina, ar ko atšķiras viedokļa paušana no profesionālas kritikas, kā kritiķis var vērtēt literāru darbu, pēta recenziju; noskaidro, cik sena ir literatūras kritikas vēsture Latvijā, kā kļūt par literatūras kritiķi un kuri ir zināmākie kritiķi Latvijā; kur iegūt informāciju par lasītāju un kritiķu vērtētajiem darbiem.
Video apraksts

Video skolēnam tiek piedāvāts salīdzināt, kas ir kritika un literatūrkritika, kādas ir to funkcijas, vai un kāpēc tās ir nepieciešamas; salīdzina, ar ko atšķiras viedokļa paušana no profesionālas kritikas, kā kritiķis var vērtēt literāru darbu, pēta recenziju; noskaidro, cik sena ir literatūras kritikas vēsture Latvijā, kā kļūt par literatūras kritiķi un kuri ir zināmākie kritiķi Latvijā; kur iegūt informāciju par lasītāju un kritiķu vērtētajiem darbiem. Visbeidzot – skolēns tiek rosināts lasīt un iedrošināts literāro darbu arī vērtēt.

Resursi

Pieraksti, rakstāmpiederumi, darba lapa (pielikumā).

Standarta sasniedzamais rezultāts
K.9.4.4.

Lasa, klausās, skatās, vēro mācīšanās mērķim atbilstošus dažādu mākslas veidu (literatūra, vizuālā un audiovizuālā māksla, mūzika, teātris), žanru, stilu un virzienu darbus, paplašinot savu ētisko un estētisko pieredzi. Analizē un diskutē par pazīmēm un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem atbilstoši žanram, stilam un virzienam mūzikā un vizuālajā mākslā. Mācās atšķirt un izvēlēties augstvērtīgus mākslas darbus.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.