Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Krusta kari un Livonija

Kristietības ieviešana un Livonija

Pievienots 31.03.2023
Eva Liepiņa
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latvijas un pasaules vēsture
kristianizācija Livonija Livonijas ordeņa valsts Rīgas arhibīskapija Kurzemes bīskapija Sāmsalas-Vīkas bīskapija Tērbatas bīskapija Rīga
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns iepazīst kristietības ieviešanas iemeslus Latvijas teritorijā un analizē Livonijas valstiņu pārvaldi, organizāciju un savstarpējās attiecības.
Video apraksts

Video sākumā tiek aplūkoti kristietības ieviešanas cēloņi un norise Latvijas teritorijā. Video galvenajā daļā tiek analizētas Livonijas valstiņas, skaidrojot to pārvaldes sistēmas, iepazīstinot ar svarīgākajiem jēdzieniem, atainojot centrālās valstiņu valdnieku rezidences u.tml. Šis video varētu tikt izmantots kā netieša atgriezeniskā saite skolēnu darbam veidojot Livonijas valstiņu vizītkartes, kurā viņi var pārbaudīt savu veikumu. Tāpat video var izmantot iepazīstinot skolēnus ar tēmu par kristietības ieviešanu Latvijas teritorijā un Livoniju.

Resursi

Pierakstu lapa vai klade, rakstāmpiederumi

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.6.1.

Analizē Latvijas kultūrvides vēsturisko veidošanos un īpatnības, izvērtē un piedāvā rīcības modeļus, lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos. Analizē reliģiskos priekšstatus dažādos vēstures laikmetos, nosaka līdzīgo un atšķirīgo. Spriež par reliģiju vietu un nozīmi sabiedrības dzīvē, skaidro kristietības lomu Latvijas kultūrā. Spriež par eksistenciāliem jautājumiem un kristīgām ētiskām vērtībām pagātnē un mūsdienās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.