Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Stilistika: Lietišķais stils oficiālos darījumos un dokumentos

Lietišķais stils oficiālā saziņā

Pievienots 06.03.2023
Vija Skudra
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
lietišķā saziņa stils mutvārdu un rakstveida saziņa iesniegums
Video sasniedzamais rezultāts
Prot veidot iesniegumu atbilstoši lietišķās valodas stilam; prot mērķtiecīgi lietot lietišķo stilu saziņas situācijās rakstveidā un mutvārdos.
Video apraksts

Video demonstrē atšķirību starp kļūdaini (leksiski, saturiski ) izveidotu oficiālu vēstuli/ iesniegumu un pareizi izveidotu iesnieguma formu, kā arī ar dažādu uzdevumu palīdzību veicina izpratni par situācijai atbilstošas leksikas izvēli, oficiāla iesnieguma struktūras izveidi. Video tiek aktualizēta arī lietišķā mutvārdu saziņa, veidojot sarunu pa tālruni. Skolēnam tiek piedāvāti piemēri, kurus analizējot ir iespēja patstāvīgi secināt, kā tiek veidots iesniegums, aktualizējot visus soļus – sākot ar leksikas pareizu izvēli, turpinot ar iesnieguma struktūras veidošanu. Nodarbības noslēgumā ir iespēja pārliecināties par iegūto zināšanu precizitāti, kā arī ir izveidota atgādne par rakstveida un mutisko lietišķo saziņu.

Resursi

Pieraksti, pildspalva.

Turpini mācīties


Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.O.2.2.

Analizē simbolus, attēlus un verbālos izteiksmes līdzekļus, ar kuriem dažādos medijos tiek atspoguļoti notikumi vai viedokļi. Izvēlas piemērotākos verbālos un neverbālos līdzekļus savu tekstu veidošanā un bagātināšanā, pamatojot šo izvēli ar racionāliem un emocionāliem argumentiem.

VL.O.3.2.

Izmanto zināšanas par lietišķā stila valodu un tās funkcionēšanas likumībām, lai patstāvīgi vai pēc noteiktiem paraugiem veidotu ikdienas un profesionālajai saziņai atbilstošus mutvārdu un rakstveida tekstus. Identificē un vērtē raksturīgākās kļūdas lietišķajā saziņā.

VL.O.2.4.

Atbildīgi, ievērojot ētikas normas, iesaistās saziņas situācijās, īpaši sociālajos medijos, prasmīgi lietojot valodas līdzekļus: vārdus, frazeoloģismus, simbolus, pieturzīmes. Labvēlīgi izturas pret saziņas partnera uzskatiem un pārliecību. Regulē savu lingvistisko uzvedību, lai īstenotu saziņas mērķus vai mainītu komunikācijas gaitu, ja tiek pārkāptas saziņas kultūras normas.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.