Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Lingvistiskās uzvedības ētika medijos

Masu mediji kā realitātes izjūtas veidotāji

Pievienots 07.05.2021
Līga Sudare, Elita Dumpe, Vija Skudra
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
masu mediji izteiksmes līdzeklis ietekme realitātes izjūta
Video sasniedzamais rezultāts
Apzinās masu mediju kā realitātes konstruētāju lomu. Zina un prot atpazīt vismaz 5 paņēmienus, kā mediji var ietekmēt sabiedrības skatījumu uz realitāti.
Video apraksts

Video palīdz skolēniem izprast, kādā veidā mediji konstruē mūsu izpratni par sabiedrībā notiekošo (veido realitātes izjūtu ), un piedāvā apskatīt piecus konkrētus paņēmienus, kas tiek izmantoti masu medijos, lai ietekmētu to, kā cilvēki uztver kādu personu/notikumu u.tml.

Resursi

Pierakstu klade, pildspalva.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.O.1.1.

Raksturo valodas situāciju Latvijā, analizējot Valsts valodas likumu, izzinot latgaliešu rakstu valodas un lībiešu valodas statusu, kā arī mazākumtautības valodu lomu Latvijas iedzīvotāju vidū. Vērtē savu un citu personu valodu praktiskā lietojuma situācijās. Piedāvā risinājumu, kā veicināt latviešu valodas lietojumu Latvijas sabiedrībā.

VL.O.2.2.

Analizē simbolus, attēlus un verbālos izteiksmes līdzekļus, ar kuriem dažādos medijos tiek atspoguļoti notikumi vai viedokļi. Izvēlas piemērotākos verbālos un neverbālos līdzekļus savu tekstu veidošanā un bagātināšanā, pamatojot šo izvēli ar racionāliem un emocionāliem argumentiem.

VL.O.2.3.

Analizē mediju tekstos valodas līdzekļus (vārdus un to formas, metaforas, salīdzinājumus, gramatiskās konstrukcijas, interpunkciju), lai identificētu tekstā izmantotos ietekmes paņēmienus un manipulācijas rīkus. Atpazīst tekstā maldinošus priekšstatus un viedokļus, lai noteiktu informācijas autentiskumu un ticamību.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.