Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Algebra I: Pakāpe ar racionālu kāpinātāju, ģeometriskā progresija

N-tās pakāpes sakne

Pievienots 28.02.2023
Jānis Dūrējs
Klase / Izglītības posms: Vidusskola
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
n- tās pakāpes sakne kvadrātsakne kubsakne pakāpes
Video sasniedzamais rezultāts
Lasa, raksta izteiksmes, kas satur n-tās pakāpes saknes un pakāpes ar racionālu kāpinātāju, skaidro pieņemto simbolu un apzīmējumu lietojumu. Aprēķina, t.sk. ar digitāliem rīkiem, n-tās pakāpes saknes precīzo vai aptuveno vērtību. Izpilda darbības ar n-tās pakāpes saknēm: saknes rādītāja paplašināšana/saīsināšana, sakne no reizinājuma, dalījuma, pakāpes un saknes, saskaita un atņem līdzīgas saknes.
Video apraksts

Video tiek skaidrota saistība starp n-tās pakāpes saknes aprēķināšanu un kāpināšanu, kā formulēt secinājumus, aprēķinot n-tās pakāpes saknes, kā lieto algoritmus darbību (reizinājums, dalījums, saskaitīšana un kāpināšana) izpildei ar n-tās pakāpes saknēm, kā aprēķinā, t.sk. ar digitāliem rīkiem, n-tās pakāpes saknes precīzo vai aptuveno vērtību.

Resursi

Pildspalva, pieraksti, kalkulators.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.O.3.2.1.

Skaidro saistību starp n-tās pakāpes saknes aprēķināšanu, kāpināšanu un logaritmēšanu; formulē un lieto algoritmus darbību izpildei ar n-tās pakāpes saknēm (paplašināšana/saīsināšana, sakne no reizinājuma, dalījuma, pakāpes, saknes) un logaritmiem (reizinājums, dalījums, pakāpe, bāzes maiņa) skaitlisku izteiksmju vērtības aprēķināšanai.

M.V.3.1.1.

Konkrētos piemēros skaidro, kas ir n-tās pakāpes saknes, logaritma skaitliskā vērtība un kā to iegūt, t. sk. ar digitāliem rīkiem, kā pakāpi ar racionālu kāpinātāju pierakstīt kā sakni un otrādi.

M.V.3.2.1.

Nosaka, t. sk. ar digitāliem rīkiem, n-tās pakāpes saknes, pakāpes ar racionālu kāpinātāju, logaritma precīzo vai aptuveno vērtību, veicot skaitliskos aprēķinus reālos kontekstos.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.