Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā organismi saistīti ar vidi, kurā tie dzīvo?

Pētījuma veikšanas soļi

Pievienots 07.12.2022
Linda Bezrodina
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Bioloģija
Pētījuma soļi pētījuma plānošana noteicēji darba drošība
Video sasniedzamais rezultāts
Patstāvīgi plāno pētījumu dabā, prot rīkoties ar dzīvo organismu noteicējiem, zin darba drošības noteikumus, veicot āra pētījumu.
Video apraksts

Video paredzēts, lai skolēnam veidotos izpratne par pētījuma izstrādi, akcentu liekot tieši uz āra pētījumiem. Video pirmajā daļā tiek izrunāti pētījuma izstrādes soļi, video otrajā daļā skolēniem tiek demostrēts, kā strādāt ar augu noteicēju, parādītas dažādas mobilās lietotnes, ar kuru palīdzību var noskaidrot dabā redzēto organismu, bet video trešajā daļā ar skolēniem tiek izrunāti darba drošības noteikumi, dodoties dabā.

Resursi

Pierakstu klade, rakstāmpiederumi.

Turpini mācītiesStandarta sasniedzamais rezultāts
D.9.11.3.1.

Pētot vielu un vielu maisījumu sastāvu un īpašības, dzīvos organismus, teritoriju, dabas objektus, parādības vai procesus, veido pētījuma jautājumu un/vai hipotēzi par kvalitatīvām un kvantitatīvām sakarībām starp atkarīgo, neatkarīgo un fiksētajiem lielumiem.

D.9.11.3.3.

Plāno lauka darbu, lai aprakstītu likumsakarības un izmaiņas dabā, ģeogrāfiskos procesus, parādības, izvēloties piemērotāko metodi (parauglaukuma metode, fotografēšana, atseguma zīmēšana, kartēšana) un datu reģistrēšanas veidu atkarībā no pētāmā objekta.

D.9.10.3.

Nosaka organisma sistemātisko piederību (Latvijā sastopamos augus un dzīvniekus) atkarībā no pētījuma mērķa, lietojot organismu noteicējus, klasifikācijas shēmas, novērojot un veicot lauka darbu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.