Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Stiprums un vājums

Vārdu darināšana

Pievienots 31.08.2022
Anika Sika
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
vārddarināšana vārda sastāvs vārda sakne priedēklis piedēklis galotne izskaņa vārda celms vārddarināšanas paņēmieni
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns prot zinātniskās valodas stila tekstā atrast konkrētu informāciju, spēj noteikt vārdu sastāvu un grupēt vārdus pēc vārddarināšanas paņēmiena.
Video apraksts

Video laikā skolēniem tiek piedāvāts iepazīties ar zinātniskajiem tekstiem par vārddarināšanu. Teksta lasīšanas laikā skolēniem ir jāatbild uz jautājumiem par vārddarināšanu. Video turpinājumā tiek atkārtots par vārddarināšanu un vārddarināšanas paņēmieniem, skolēni tiek rosināti veidot atgādni. Video otrajā daļā tiek veikti dažādi uzdevumi, kur skolēniem jānosaka gan vārda sastāvs, gan jāsagrupē vārdi pēc vārddarināšanas paņēmienu principa, kā arī jāveido dažādi salikteņi. Darba lapa pieejama www.tavaklase.lv

Resursi

Pildspava, dažādu krāsu rakstāmie, pierakstu klase/piezīmju papīrs, darba lapa.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.9.1.1.3.

Ar izpratni lasa satura, uzbūves un žanru ziņā atšķirīgus tekstus, saskatot valodas lietojuma būtiskākās īpatnības. Analizē un skaidro tekstu, novērtē savu izpratni. Salīdzina izlasīto ar iepriekš zināmo, nosaka, kādas pārdomas izlasītais teks

VL.9.3.1.5.

Izmanto latviešu valodas vārddarināšanas paņēmienus atbilstoši sava teksta iecerēm un savam individuālajam stilam, veidojot arī jaunvārdus. Pamato vārddarināšanas nozīmi terminoloģijas apguvē, teksta bagātināšanā un noteikta efekta radīšanā.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.