Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Māju valoda

Vietu vārdi

Pievienots 09.06.2022
Valda Tinkusa, Sigita Tama
Klase / Izglītības posms: 4. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
Īpašvārdi vietvārdi pareizrakstība
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēni, skatoties, klausoties un lasot tekstus par trim zināmiem latviešu autoriem, atrod un pēta vietvārdus, tos grupē un mācās pareizi uzrakstīt, radot savu tekstu.
Video apraksts

Videonodarbībā skolēni tiek aicināti doties virtuālā ceļojumā uz I. Ziedoņa, K. Skalbes un A. Brigaderes mājām, kur iekārtots memoriālais muzejs. Skolēniem ir iespējams tuvāk iepazīt šo autoru daiļradi un māju apkārtni. Noskatoties daiļdarbu ekranizējumu videofragmentus, klausoties un lasot informāciju, kurā ir ietverti dažādi vietvārdi saistībā ar šo autoru dzimto novadu un mājām, skolēni mācās vietvārdu pareizrakstību. Pievienotajā darba lapā ietverti uzdevumi zināšanu un prasmju nostiprināšanai par vietvārdiem, atkārtojot īpašvārdu pareizrakstību.

Resursi

Darba lapa, pierakstu klade, rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.6.3.1.4.

Ievēro vārdu izrunas un rakstības atšķirības. Pareizi raksta atvasinātus vārdus, salikteņus un īpašvārdus, attīstot ieradumu izmantot drukātos un digitālos palīglīdzekļus vārdu pareizrakstības pārbaudei.

VL.6.1.1.9.

Apkopo informāciju no tematiski saistītiem avotiem atbilstoši mērķim. Nošķir nepieciešamo no liekā, svarīgo no mazsvarīgā, vērtē informācijas ticamību. Sakārto to noteiktā secībā vai veidā.

VL.6.3.1.8.

Lieto atbilstošas pieturzīmes vienkāršos un saliktos teikumos.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.