Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Atklājumu un baznīcas reformu laikmets

Humānisms un tā ideju aktualitāte mūsdienās

Pievienots 29.05.2022
Ligita Straube, Roberts Ķipurs
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latvijas un pasaules vēsture
humānisms audzināšana izglītība
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns attīsta rakstiskā vēstures avota analīzes prasmes, pētot humānistu atziņas kā arī novērtē, kādas bija tā laika idejas par mācīšanu un audzināšanu un kāda ir to saikne ar mūsdienām.
Video apraksts

Video skolēniem ir iespēja iepazīties ar ievērojamiem humānisma pārstāvjiem un saprast humānisma rašanās apstākļus. Ar vēstures avota anlīzes palīdzību, video tiek atklātas humānisma idejas un to aktualitāte mūsdienās. Video tiek demonstrēts kā tekstā atrast humānisma idejas, kā mācīties saprast kas tajās ir pretrunā ar viduslaiku uzskatiem, un, kas kopīgs ar mūsdienām. Video māca skolēniem kā lasīt un analizēt tekstu – kā domāt līdzi, lasot to un izdarot piezīmes.

Resursi

Pierakstu klade vai lapa, rakstāmais.

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.6.1.

Analizē Latvijas kultūrvides vēsturisko veidošanos un īpatnības, izvērtē un piedāvā rīcības modeļus, lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos. Analizē reliģiskos priekšstatus dažādos vēstures laikmetos, nosaka līdzīgo un atšķirīgo. Spriež par reliģiju vietu un nozīmi sabiedrības dzīvē, skaidro kristietības lomu Latvijas kultūrā. Spriež par eksistenciāliem jautājumiem un kristīgām ētiskām vērtībām pagātnē un mūsdienās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.