Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Atklājumu un baznīcas reformu laikmets

Reformācija Livonijā

Pievienots 10.07.2022
Roberts Ķipurs, Ligita Straube, Kitija Valeiņa
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latvijas un pasaules vēsture
reformācija Livonija luterānisms Mārtiņš Luters Andreass Knopkens Melhiors Hofmans Valters fon Pletenbergs svētbilžu grautiņi ticības brīvība
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns iepazīstas ar personībām, kuras ietekmēja reformācijas kustības gaitu Livonijā, kā arī uzzina svarīgākos reformācijas procesus visā Livonijā un Rīgā.
Video apraksts

16.gadsimta sākumā Vācijā radās reformācija. Pateicoties reformācijas ideju sludinātājiem, tā ātri vien guva atbalstītājus arī citās zemēs. Lielu popularitāti šīs idejas rada arī Livonijas teritorijā, īpaši pilsētnieku un muižnieku aprindās. Video gaitā iespējams noskaidrot, kas aizsāka reformācijas kustību Livonijā un kādas bija tās galvenās norises Livonijā un Rīgā.

Resursi

Pierakstu klade vai lapa un rakstāmais.

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.6.1.

Analizē Latvijas kultūrvides vēsturisko veidošanos un īpatnības, izvērtē un piedāvā rīcības modeļus, lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos. Analizē reliģiskos priekšstatus dažādos vēstures laikmetos, nosaka līdzīgo un atšķirīgo. Spriež par reliģiju vietu un nozīmi sabiedrības dzīvē, skaidro kristietības lomu Latvijas kultūrā. Spriež par eksistenciāliem jautājumiem un kristīgām ētiskām vērtībām pagātnē un mūsdienās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.