Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā salīdzina izteiksmes, kurās ir mainīgais lielums?

Izteiksmju vērtību salīdzināšana.

Pievienots
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
Izteiksmju vērtību salīdzināšana
Video sasniedzamais rezultāts
Salīdzina algebriskas izteiksmes (piemēram, x < x + 3; 2x > 3x), spriežot un pamatojot savus spriedumus, izmantojot lielumu novietojumu uz skaitļu taisnes, arī šķiro gadījumus, skaidro, ka atsevišķa apgalvojuma patiesums nenodrošina vispārīga apgalvojuma patiesumu.
Video apraksts

Izmantojot zināšanas par skaitliskām nevienādībām un veidojot analoģiju, spriež, vai nevienādības, kuras satur nezināmo lielumu ir patiesas vai aplamas, domā par to kā sprieda, formulē secinājumus.

Resursi

Pildspalva, lineāls, zīmulis, rūtiņu lapa.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.2.1.2.

Jaunā situācijā formulē vispārīgu apgalvojumu, piemēram, par figūru īpašībām, parametru ietekmi uz funkcijas grafika novietojumu koordinātu plaknē, pamatojoties uz konkrētiem piemēriem un vispārīgiem spriedumiem, arī lietojot digitālos rīkus.

M.9.2.3.1.

Atšķir atsevišķu apgalvojumu no vispārīga apgalvojuma, ar piemēriem skaidro, ka atsevišķu apgalvojumu patiesums nenodrošina vispārīga apgalvojuma patiesumu.

M.9.2.3.6.

Pierāda vispārīgus apgalvojumus, loģiski saistot 2–3 spriedumus, izmantojot zināmus un/vai iepriekš pierādītus faktus, apgalvojumus.

M.9.4.3.4.

Atrisina lineāru vienādojumu, kvadrātvienādojumu, to sistēmas, vienādojumu a / x = b (x – nezināmais), atrisina lineāru nevienādību un kvadrātnevienādību, izvēloties sev piemērotāko vai situācijai atbilstošāko risinājuma paņēmienu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.