Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā definē ģeometriskas figūras?

Divu taišņu novietojums plaknē

Pievienots 21.10.2022
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
taisne plakne krustiskas taisnes krustleņķis blakusleņķis punkta un taišņu novietojums plaknē
Video sasniedzamais rezultāts
Secina, cik kopīgu punktu var būt divām taisnēm plaknē. Izsaka pieņēmumu par to, kas atšķirīgs divu krustisku taišņu dažādiem novietojumiem. Spriež, formulē sakarības starp leņķu lielumiem, pētot leņķus, kuri veidojas, krustojoties divām taisnēm. Definē blakusleņķus un krustleņķus. Lieto blakusleņķu, krustleņķu īpašības, zināšanas par perpendikulārām taisnēm, aprēķinot nezināmo leņķi, divu vai triju leņķu summu; veido risinājuma pierakstu.
Video apraksts

Izpētot dažādus gadījumus un pierādot no pretējā nonāk pie secinājuma cik kopīgu punktu var būt divām krustiskām taisnēm, noskaidro kāda veida leņķi var būt krustleņķi, noskaidro krustleņķu un blakusleņķu īpašības, atrisina vienu uzdevumu un aplūko uzdevuma dažādus risinājumus, izdarot secinājumus par to korektumu.

Resursi

Lapa un rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.6.1.1.

Lieto zināmās un jaunās situācijās, tai skaitā praktiskos kontekstos, plaknes figūru un to elementu (izstiepts leņķis, atvērts leņķis, krustleņķi, blakusleņķi, iekšējie vienpusleņķi, iekšējie šķērsleņķi, kāpšļu leņķi, perpendikuls pret taisni, leņķa bisektrise, trijstūra augstums, bisektrise, mediāna, viduslīnija, riņķa līnijas pieskare, riņķa līnijas loks, paralelograms, rombs, to diagonāles un augstums, trapece, tās diagonāle, augstums un viduslīnija, regulārs daudzstūris) definīcijas un īpašības.

M.9.1.1.5.

Izveidojies ieradums ģeometriskā zīmējumā lietot burtu simbolus, parādīt/apzīmēt vienāda garuma nogriežņus, vienādus leņķus, taisnu leņķi, lietojot pieņemtos apzīmējumus.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.