Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā definē ģeometriskas figūras?

Vienādas figūras

Pievienots 10.11.2022
Digna Gūtmane
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
Video sasniedzamais rezultāts
Nosaka un aprakstoši vai ar locīšanu pamato vienādību figūrām starp lauztām līnijām, kuru virsotnes ir rūtiņu līniju krustpunktos; plaknes figūrām, kuras sastāv no rūtiņām; kvadrātā un taisnstūrī, ja novilktas abas diagonāles, u. tml. Pārbauda figūru vienādību, izmantojot to attēlojumus uz caurspīdīga papīra. Spriež, pamato, vai iespējams sadalīt dažāda veida plaknes figūras (piemēram, lauztas līnijas un daudzstūrus, kuru virsotnes ir rūtiņu līniju krustpunkti) noteiktā skaitā vienādu daļu, sadala tās. Spriež, skicē, zīmē vienādus daudzstūrus rūtiņu lapā atbilstoši dotiem nosacījumiem, piemēram, attēlo divus vienādus trijstūrus, ja rūtiņu lapā attēlots trijstūris un otra trijstūra viena mala.
Resursi

Darba lapa un rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.9.1.1.5.

Izveidojies ieradums ģeometriskā zīmējumā lietot burtu simbolus, parādīt/apzīmēt vienāda garuma nogriežņus, vienādus leņķus, taisnu leņķi, lietojot pieņemtos apzīmējumus.

M.9.6.1.1.

Lieto zināmās un jaunās situācijās, tai skaitā praktiskos kontekstos, plaknes figūru un to elementu (izstiepts leņķis, atvērts leņķis, krustleņķi, blakusleņķi, iekšējie vienpusleņķi, iekšējie šķērsleņķi, kāpšļu leņķi, perpendikuls pret taisni, leņķa bisektrise, trijstūra augstums, bisektrise, mediāna, viduslīnija, riņķa līnijas pieskare, riņķa līnijas loks, paralelograms, rombs, to diagonāles un augstums, trapece, tās diagonāle, augstums un viduslīnija, regulārs daudzstūris) definīcijas un īpašības.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.