Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā ģimene ietekmē identitātes veidošanos?

Kā ģimenes lomu nosaka Latvijas likumdošana?

Pievienots 18.08.2021
Katrīna Kūkuma
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Sociālās zinības
likumi tiesību akti ģimene
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēni zina, kur un kā meklēt likumus, kas Latvijas Republikas likumdošanā raksturo ģimeni, kā arī prot analizēt likuma tekstus.
Video apraksts

Kāda ir likumu saistība ar ģimeni un tās dalībniekiem? Šajā video skolēniem tiek sniegts ieskats tajā, kā ģimenes loma noteikta Latvijas tiesību aktos.
Pirmkārt, skolēni tiek iepazīstināti ar Latvijas likumu hierarhiju, lai radītu izpratni, kam pievērst uzmanību un kādēļ likumi nevar būt pretrunā viens otram. Otrkārt, skolēniem tiek demonstrēts, kur meklēt likumus, lai tos izlasītu un analizētu - skolotāja soli pa solim demonstrē, kā nonākt vietnē www.likumi.lv, rāda un skaidro, kā šajā vietnē var meklēt konkrētus likumus vai atrast tos pēc atslēgvārdiem, kā arī norāda, kam pievērst uzmanību. Un, treškārt, balstoties uz konkrētos likumu pantos rakstīto, skolēniem tiek sniegti piemēri, kā likumdošana nosaka ģimenes lomu un pienākumus.

Lai veicinātu tālāku skolēnu mācīšanos, video viens piemērs tam, kā likumdošana nosaka ģimenes lomu, tiek analizēts kopā ar skolēniem, taču skolotāja sniedz arī vairākus citus piemērus, kurus skolēns, pielietojot iegūtās prasmes likumu meklēšanā, var analizēt stundā.

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.2.4.

Pamato viedokli par ģimenes un laulības nozīmīgumu sabiedrības ilgtspējai, izvērtē laulības priekšrocības, salīdzinot ar nereģistrētām attiecībām.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.