Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā notiek vielu ķīmiskās pārvērtības?

Kā sadalīšanās reakcijas var izmantot gāzu iegūšanai?

Pievienots 12.07.2022
Inga Melngaile, Līga Lasmane
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ķīmija
gaiss skābeklis sadalīšanas reakcija Hofmaņa aparāts gāzu pierādīšana gāzu uzkrāšana
Video sasniedzamais rezultāts
Modelē sadalīšanās reakciju norisi, izmantojot atomu modeļu komplektu. Raksta ūdens sadalīšanās reakcijas vienādojumu. Izveido gāzu iegūšanas iekārtu, izmantojot aprakstu vai attēlu.
Video apraksts

Video turpināsi iepazīt, kā notiek ķīmiskās pārvērtības. Kopīgi modelēsim, kā notiek sadalīšanās reakcijas, un eksperimentos pārbaudīsim, vai skābekli var iegūt, sadalot skābekli saturošas saliktas vielas, kā arī mācīsimies, kā praktiski laboratorijā var uzkrāt iegūtās gāzveida vielas un pierādīt tās.

Resursi

Pierakstu klade un rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.12.2.1.

Veido daudzveidīgus modeļus (tai skaitā digitālus), lai skaidrotu procesus, parādības, sistēmas (piemēram, vielu un enerģijas aprite iežu un ūdens ciklos, enerģijas plūsma ekosistēmās, šūnas uzbūve un tās saistība ar veicamajām funkcijām, organismu uzbūves pielāgotība vides apstākļiem, ķermeņu uzsilšana, siltumvadīšana, termiskā izplešanās, kustības – vienmērīga, nevienmērīga – svārstību). Mērķtiecīgi ievēro modelēšanas procesa soļus.

D.9.11.4.1.

Lieto eksperimentam un lauka darbam vajadzīgos traukus, piederumus, saliekot nepieciešamās iekārtas (piemēram, gāzu iegūšanai un uzkrāšanai, maisījumu sadalīšanai), izmantojot aprakstu. Skaidro drošības noteikumu jēgu un rīkojas atbilstoši savai un apkārtējo drošībai, pētot vidi dabaszinātņu laboratorijās un sadzīvē.

D.9.12.3.3.

Attēlo ķīmisko pārvērtību norisi (savienošanās, sadalīšanās, aizvietošanās, apmaiņas reakcijas) ar ķīmisko reakciju vienādojumiem, modeļiem un vārdiski, izvēloties piemērotāko stratēģiju.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.