Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kas ir ķīmija?

Vielas ķīmiskās pārvērtības

Pievienots 09.08.2021
Inga Melngaile
Klase / Izglītības posms: 8. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ķīmija
ķīmiskās pārvērtības nogulšņu veidošanās gāzes izdalīšanās ķīmisko pārvērtību pazīmes
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns izvēlas laboratorijas traukus un piederumus, ierīces un iekārtas atbilstoši izmantošanas nolūkam un lieto tos, ievērojot drošības noteikumus. Ķīmiskajās reakcijās novēro to norises pazīmes (krāsas maiņa, gāzes burbulīšu izdalīšanās, nogulšņu rašanās vai izzušana, smaržas rašanās, siltuma vai gaismas izdalīšanās). Skaidro vielu ķīmisko pārvērtību/ ķīmisko reakciju norisi saistībā ar ķīmisko pārvērtību pazīmēm. Saskata vielu fizikālās un ķīmiskās pārvērtības dabā, sadzīvē un laboratorijā.
Video apraksts

Mēs katru dienu piedzīvojam, kā vide mums apkārt mainās. Dienu nomaina nakts, ziemu – pavasaris, lietus mākoņus – saule. Cilvēki jau no seniem laikiem ir novērojuši pazīmes, pēc kurām viņi secina, ka ir notikušas pārvērtības, un mācījušies tās izskaidrot. Mācību video novērosim dažādu vielu pārvērtības, saskatīsim notikušo pārvērtību pazīmes un pārvērtību cēloņus.

Resursi

Pierakstu klade un rakstāmpiederumi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.1.4.2.

Saskata fizikālo un ķīmisko pārvērtību pazīmes, eksperimentējot atbilstoši drošības noteikumiem vai novērojumos ikdienā. Klasificē pārvērtības, izmantojot to pazīmes.

D.9.11.4.1.

Lieto eksperimentam un lauka darbam vajadzīgos traukus, piederumus, saliekot nepieciešamās iekārtas (piemēram, gāzu iegūšanai un uzkrāšanai, maisījumu sadalīšanai), izmantojot aprakstu. Skaidro drošības noteikumu jēgu un rīkojas atbilstoši savai un apkārtējo drošībai, pētot vidi dabaszinātņu laboratorijās un sadzīvē.

D.9.11.5.1.

Novēro eksperimentos ķīmisko reakciju raksturīgās pazīmes, tās izmanto vielu pierādīšanai un apraksta vielai raksturīgās fizikālās īpašības (krāsa, agregātstāvoklis, smarža, blīvums), nosaka faktorus, kas ietekmē reakcijas ātrumu, veicot eksperimentus atbilstoši drošības noteikumiem.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.