Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Spēlēsim leļļu teātri!

Kā veidot leļļu teātra izrādi?

Pievienots 08.12.2022
Paula Januškēvica
Klase / Izglītības posms: 2. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
latviešu valoda teātra māksla mūzika dizains un tehnoloģijas
Video sasniedzamais rezultāts
Video demonstrē, kā veidot leļļu teātra izrādi. Lai to sasniegtu, iepazīstina ar dažādiem leļļu teātra izrāžu piemēriem, skaidro par izrādēs uztveramo, piemēram, rekvizīti, tēli, sižets, skaidro, kas nepieciešams labai izrādei (veido kritērijus), saskata un salīdzina dzejas, prozas un dramaturģijas teksta atšķirīgo veidojumu, stāsta, kā veidot izrādes sižetu, rekvizītus, tēlus (lelles), (tostarp, izmantojot IKT).
Video apraksts

Šajā video demonstrēs, kā veidot leļļu teātra izrādi. Ierosmi leļļu teātra izrādei var iegūt, noskatoties dažādas izrādes. Tad izsaka idejas sižetam, lasa pasakas, lugas un vienojas par saturu. Tālāk vienojas par sagatavošanas darbiem - lomu sadalījumu, skatuves noformējumu un tā izveidošanu, leļļu izgatavošanu, afišas veidošanu. Paredz arī mūziku, dejas un kustības. Šajā video integrēts latviešu valodas, teātra mākslas, mūzikas, dizaina un tehnoloģiju mācību saturs.

Resursi

Pierakstu klade, rakstāmais.

Standarta sasniedzamais rezultāts
T.3.2.1.3.

Ņemot vērā skolotāja norādes, izgatavo lietas (dizaina risinājumus), savienojot vai sadalot dažādus materiālus ar atbilstošiem paņēmieniem un tehnikām. Izmanto iegūtās prasmes līdzīgās situācijās. Ar skolotāja palīdzību labo apstrādē radušās kļūdas.

T.3.1.3.1.

Atbilstoši dizaina procesa soļiem ar skolotāja atbalstu secīgi rada vienkāršu lietas (dizaina risinājuma) prototipu. Izvēlas nepieciešamos materiālus un darbarīkus, veido vienkāršas skices.

K.3.1.7.

Skatuviskā darbībā izmanto kustības un runu cilvēka un dažādu citu tēlu darbības un rīcības atdarināšanai, pauž savu viedokli par gūto pieredzi.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.