Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Iepazīsim tālo un nezināmo!

Kas atkārtojas jeb kādi ritmi ir mums apkārt?

Pievienots 08.12.2022
Paula Januškēvica
Klase / Izglītības posms: 1. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
dabaszinības latviešu valoda veselība un sports matemātika dizains un tehnoloģijas vizuālā māksla ritmi Saule Mēness modelis
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns uzzinās, kādi ritmi ir dabā un cilvēku dzīvē, saklausīs ritmus mūzikā, dzejā, tautasdziesmās, savā ķermenī, saskatīs radošajos darbos, dabā, izpratīs diennakts ritmu, veidojot Visuma objektu kustības modeli.
Video apraksts

Šajā videostundā pētīsim, kas atkārtojas dabā, mūzikā, mākslas darbos, arī cilvēkā jeb – kādi ritmi ir mums apkārt un mūsos. Īpašu vērību veltīsim dabas ritmam – dienas un nakts maiņai. Lai to izprastu, veidosim Visuma objektu kustības modeli. Video ir integrēts dabaszinību, vizuālās mākslas, mūzikas, dizaina un tehnoloģiju, latviešu valodas, veselības un sporta un matemātikas mācību saturs.

Resursi

Pierakstu klade, pildspalva, zīmulis, plastilīns.

Standarta sasniedzamais rezultāts
T.3.1.1.3.

Lai radītu iecerēto lietu (dizaina risinājumu), prot darboties ar vienkāršiem rokas instrumentiem (piemēram, lineālu, šķērēm, papīra nazi). Atbilstoši savai iecerei māk izvēlēties un izmantot dažādus materiālus, piemēram, papīru, tekstilmateriālus, veidošanas materiālus. Ar skolotāja palīdzību izvēlas piemērotākās tehnikas idejas īstenošanai.

K.3.1.3.

Saskata mākslas darbos zīmes (piemēram, vienkāršākās etnogrāfiskās zīmes un informatīvās zīmes) un plaši lietotus simbolus reālajā un digitālajā vidē, skaidro to nozīmi, līdzīgo un atšķirīgo. Lieto zīmes un simbolus radošā darbā, izmantojot tiem atbilstošus vizuālus izteiksmes līdzekļus, kuru izvēli pamato.

D.3.12.2.1.

Veido vienkāršus fiziskus modeļus (piemēram, Zemes virsmas formas, organismu daļas), kas attēlo dabā novērojamus objektus vai organismus. Skaidro, ka modeļi ļauj uzskatāmāk attēlot reālās pasaules objektus un iztēloties dabā notiekošos procesus.

M.3.4.1.1.

Turpina, papildina reālu objektu, figūru, skaitļu virkni un figūru, skaitļu sakārtojumus, piemēram, skaitļu kvadrātus, vienkāršās situācijās, ievērojot saskatīto likumsakarību, piemēram, periodiskumu, saistību ar citiem elementiem.

VL.3.1.1.9.

Atrod informāciju tekstā, arī tabulās, shēmās, diagrammās, domu kartēs. Vērtē to pēc vienkāršiem kritērijiem: zināma/nezināma, interesanta/garlaicīga, ticama/mazticama. Salīdzina ar personisko pieredzi.

D.3.6.3.1.

Apraksta Mēness fāžu maiņu, dienas un nakts miju, dienas garuma izmaiņas, novērojot un modelējot Saules, Zemes un Mēness savstarpējo kustību.

F.3.3.1.

Darbojoties fiziskajās aktivitātēs, raksturo ķermeņa reakcijas, piemēram, sirds ritms, elpošanas biežums, nogurums.

K.3.2.1.

Īsteno radošas idejas dažādiem sev aktuāliem nolūkiem, pamatojot to personisko aktualitāti.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.