Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Es, mani draugi un draugu draugi

Pakārtojuma vārdi un bezsaikļu saistījums saliktos pakārtotos teikumos

Pievienots 21.07.2022
Anika Sika
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Latviešu valoda
pakārtojuma vārdi bezsaikļu saistījums pieturzīmes kols domuzīme
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēni zina, kādi pakārtojuma vārdi ievada palīgteikumus, prot pareizi lietot pieturzīmes teikumos ar pakārtojuma vārdiem un bezsaikļa saistījumā.
Video apraksts

Video sākumā skolēni tiek rosināti veidot domu karti - uzrakstīt savas asociācijas, ar ko saistās draudzība, tādējādi tiek dota iespēja izvērtēt draudzības nozīmi. Uzmanība tiek pievērsta pakārtojuma vārdiem, īpaši - attieksmes vietniekvārdiem, uzsverot vietniekvārdu uzdevumu saliktā pakārtotā teikumā, kā arī tiek atkārtots par šo vietniekvārdu locīšanu. Skolēni tiek iepazīstināti ar kola un domuzīmes lietojumu saliktā pakārtotā teikumā. Video noslēgumā skolēniem tiek piedāvāts noskatīties filmas “Vectēvs, kurš bīstamāks par datoru” fragmentu. Skoēniem pašiem jāveic secinājumi par draudzību un tās nozīmi ikdienā.

Resursi

Pildspalva, krāsu rakstāmais, darba lapa, atgādne, pierakstu klade vai piezīmju lapa.

Standarta sasniedzamais rezultāts
VL.9.3.1.8.

Veidojot tekstu, ievēro latviešu valodas interpunkcijas normas, pamato interpunkcijas zīmju lietojumu savā un citu tekstā. Skaidro neierastu interpunkcijas zīmju lietojumu literāros darbos un informatīvos tekstos.

VL.9.3.1.7.

Zina un atdala ar pieturzīmēm savrupinājumus un iespraudumus. Veido tekstu, izmantojot daudzveidīgas sintaktiskās konstrukcijas atbilstoši savām iecerēm un teksta adresātam.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.