Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kas ir organisma pamatvienība, un kā to pēta?

Sistemātika. Sistemātiskās vienības

Pievienots 03.06.2022
Edmunds Krops
Klase / Izglītības posms: 7. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Bioloģija
Sistemātika sistemātikas vienības Vitakera klasifikācija dzīvnieku valsts taksoni
Video sasniedzamais rezultāts
Klasificēt dzīvos organismus pēc līdzīgām un atšķirīgām pazīmēm, izmantojot sistemātikas shēmas, skaidro dzīvo organismu iedalījumu valstīs
Video apraksts

Video paredzēts, lai skolēnam veidotos izpratne par sistemātikas nozīmi dzīvo organismu klasificēšanā. Video pirmajā daļā skolēniem dots uzdevums sagrupēt dažādus dzīvos organismus. Izveidoto dzīvo organismu klasisfikāciju salīdzināt ar Vitakera klasifikāciju, uz ko balstās mūsdienu dzīvo oganismu iedalījums. Video otrajā daļā tiek stāstīts par sistemātikas vienībām dzīvnieku valstī, īsi akcentējot galvenās atšķirības starp vienībām. Stāstot par dzīvnieku sistemātikas vienībām dzīvnieku valstī, kā piemērs tiek izmantotas Latvijā dzīvojošas rāpuļu sugas.

Resursi

Pildspalvu, parasto zīmuli, pierakstu kladi.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.9.10.3.

Nosaka organisma sistemātisko piederību (Latvijā sastopamos augus un dzīvniekus) atkarībā no pētījuma mērķa, lietojot organismu noteicējus, klasifikācijas shēmas, novērojot un veicot lauka darbu.

D.9.10.1.

Skaidro, ka mūsdienu dzīvo organismu (mugurkaulnieku, posmkāju, augu) daudzveidības un pielāgotības dzīves videi pamatā ir evolūcija, izmantojot filoģenētiskās, sistemātikas un evolūcijas shēmas, dažādus informācijas avotus, novērojot, modelējot.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.