Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kāpēc valsts ģeogrāfiskais stāvoklis ir nozīmīgs tās attīstībā?

Valsts ģeogrāfiskā stāvokļa raksturojums

Pievienots 11.07.2022
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
valsts raksturojums ģeogrāfiskais stāvoklis ģeogrāfija Eiropa
Video sasniedzamais rezultāts
Raksturo valsts ģeogrāfisko stāvokli pēc noteiktiem kritērijiem. Izprot Eiropas reģionālo dalījumu pēc noteiktiem kritērijiem (piemēram, valoda, reliģija).
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns varētu apgūt kā veikt valsts ģeogrāfiskā stāvokļa raksturojumu pēc trīs galvenajiem kritērijiem - fizioģeogrāfiskais stāvoklis, ekonomģeogrāfiskais stāvoklis un politiski ģeogrāfiskais stāvoklis.

Video gaitā tiek īsi raksturots Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis, vēršot uzmanību uz galvenajām detaļām, kas būtu jāņem vērā, kad veido valsts ģeogrāfiskā stāvokļa raksturojumu. Tiek aplūkotas dažādas mūsdienu kartes, lai spriestu par Latvijas fizioģeogrāfisko novietojumu, kā arī politiskās un vēsturiskās kartes, lai spriestu par politisko un ekonomisko ģeogrāfisko novietojumu un kāpēc tāds iedalījums ir izveidojies.

Turpini mācīties

https://www.uzdevumi.lv/p/geografija/9-klase/latvijas-geografiskais-stavoklis-2114/re-c98c349d-60fb-4421-a833-fd058f83041d

Standarta sasniedzamais rezultāts
S.9.8.2.

No dažādiem informācijas avotiem, tai skaitā plašsaziņas līdzekļiem, iegūst un analizē viedokļus par vietējiem un globāliem procesiem, lai veidotu argumentētus spriedumus par sabiedriskiem procesiem pagātnē un mūsdienās.

D.9.12.3.4.

Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.