Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā Latvijā pieejamos resursus izmanto saimniecībā?

Baltijas jūra un tās resursu raksturojums

Pievienots 02.06.2022
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
Baltijas jūra kvotas nozveja zivis saimniecība zivsaimniecība resursi datubāze grafiks dati ģeogrāfija
Video sasniedzamais rezultāts
Iegūst datus tiešsaistes datubāzēs par Baltijas jūrā sastopamo zivju krājumiem un organizē iegūto informāciju pārskatamā veidā, lai varētu spriest par ekosistēmas pārmaiņu ietekmi uz zivju resursiem Baltijas jūrā.
Video apraksts

Mācību video paredzēts, lai skolēns iemācītos lietot tiešsaistes datubāzes, iegūt nepieciešamo informāciju un apkopot datus pārskatāmā veidā. Video gaitā tiek aplūkota Baltijas jūra, tās īss raksturojums, ģeogrāfiskais novietojums un iegūti dati par zivju resursiem tajā. Video pirmajā daļā skolēns tiek iepazīstināts ar Baltijas jūras ģeogrāfisko novietojumu un īsu raksturojumu par tās unikālo un trauslo ekosistēmu. Skolēns iepazīst arī galvenos zivju resursus un kāpēc ir nozīmīgi noteikt to nozveju, izvirzot kvotas. Video otrajā daļā tiek iegūti dati par zivju nozveju Baltijas jūrā no tiešsaistes centrālās statistikas pārvaldes datubāzes, tiek veidots grafiks un tendences līkne. Pēc grafika izveidošanas tiek veidots neliels datu apkopojums no redzamās informācijas, virzot skolēnu domāt par iespējamajām izmaiņām zivsaimniecības nozarē un ļaujot prognozēt nākotnes tendences.

Standarta sasniedzamais rezultāts
T.9.2.5.2.

Lieto tīmekļvietnes ar autorizāciju un bez tās, tai skaitā veic lietotāja konta aktivizēšanu, deaktivizēšanu un dzēšanu. Izmanto mācību procesā nepieciešamos e-pakalpojumus un citus mācību resursus, tai skaitā digitālās kartes, tiešsaistes datu

S.9.4.2.

Balstoties uz konkrētiem piemēriem, analizē uzņēmēja lomu resursu organizēšanā, lai radītu jaunu preci vai pakalpojumu, analizē dažādas uzņēmējdarbības formas un to priekšrocības. Analizē reģiona vai valsts konkurētspējas priekšrocības noteiktu n

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.