Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā Latvijā pieejamos resursus izmanto saimniecībā?

Augsnes Latvijā

Pievienots 02.06.2022
Ieva Tenberga
Klase / Izglītības posms: 9. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Ģeogrāfija
augsnes Latvija saimniecība podzolaugsnes horizonti glejaugsnes karbonātaugsnes ģeogrāfija
Video sasniedzamais rezultāts
Nosaka velēnu podzolaugšņu, velēnu karbonātaugšņu un velēnu glejaugšņu izvietojumu Latvijas teritorijā, izmantojot informācijas avotus un Latvijas augšņu karti, lai secinātu par auglīgāko augšņu izvietojumu un to veidošanās apstākļiem. Apraksta augsnes īpašības horizontos.
Video apraksts

Video laikā skolēns tiek iepazīstināts ar 3 izplatītākajiem augšņu tipiem Latvijā - podzolaugsni un tajā notiekošajiem podzolēšanās procesiem (video aplūkots paraugs - tipiskais podzols), karbonātaugsni, un kā to ar sālsskābes palīdzību atšķirt no citiem augšņu tipiem (video aplūkots paraugs - velēnu karbonātaugsne), un glejaugsni, un tajā notiekošajiem glejošanās procesiem (video aplūkots paraugs - velēnu glejaugsne). Papildus paraugu demonstrācijai aplūkota arī Latvijas augšņu izplatības karte un spriests par augšņu tipu ģeogrāfisko novietojumu un to ietekmējošajiem faktoriem.

Resursi

Tiešsaistes programmas ArcGIS online pieeja (derīgs būs gan publiskais, gan privātais konts).

Turpini mācīties

https://enciklopedija.lv/skirklis/26023-Latvijas-augsnes

Standarta sasniedzamais rezultāts
T.9.2.5.2.

Lieto tīmekļvietnes ar autorizāciju un bez tās, tai skaitā veic lietotāja konta aktivizēšanu, deaktivizēšanu un dzēšanu. Izmanto mācību procesā nepieciešamos e-pakalpojumus un citus mācību resursus, tai skaitā digitālās kartes, tiešsaistes datubāzes un lietotnes ar iebūvētu ģeogrāfiskās pozicionēšanas sistēmu, tiešsaistes enciklopēdijas, izvērtējot tajās atrodamās informācijas ticamību un datu apmaiņas drošību.

D.9.12.3.4.

Analizē kartogrāfiskās informācijas avotus, lai raksturotu ģeogrāfisko objektu un parādību novietojumu, izvietojuma likumsakarības un izmaiņas dažāda mēroga teritorijās.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.