Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā nosaka figūru nezināmos lielumus?

Riņķa līnija un tās garums

Pievienots 21.10.2022
Agnija Beinere
Klase / Izglītības posms: 5. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
diametrs rādiuss riņķa līnijas garums
Video sasniedzamais rezultāts
Veicot praktisku pētījumu par riņķa līnijas garumu un diametra garumu, iegūst sakarību un to lieto. Aprēķina kombinētas figūras perimetru sadzīviska satura situācijās, nosakot pusi, ceturtdaļu no riņķa līnijas garuma.
Video apraksts

Video laikā tiek veikts pētījums ar datu iegūšanu, veicot praktisku darbu, datu apkopošanu un analīzi. Pētījuma rezultātā tiek iegūta sakarība, kas saista riņķa līnijas garumu ar tās dimetra (rādiusa) garumu, kura tiek izmantota sadzīviska rakstura problēmsituāciju atrisināšani.

Resursi

Lineāls, parastais zīmulis, krāsu zīmulis, cirkulis, balta A4 lapa, sadzīviski priekšmeti, kuros ir riņķis, nestaipīga aukla, lokana mērlente (ja tāda ir pieejama).

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.6.6.4.1.

Praktiskos un matemātiskos kontekstos aprēķina leņķa lielumu, lietojot sakarības starp leņķiem, kurus veido stari ar vienu sākumpunktu, taisnstūra perimetru, laukumu, malu, ja zināms otras malas garums un laukums vai perimetrs, kombinētu (var sadalīt taisnstūros) figūru laukumu, riņķa līnijas garumu (aptuveni trīs diametri), taisnstūra paralēlskaldņa tilpumu.

M.6.6.4.3.

Ar matemātisku izteiksmi apraksta ģeometrisku figūru lielumus un sakarības starp tiem situācijās ar matemātisku un reālu kontekstu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.