Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Iepazīsti un saglabā tradīcijas!

Kā saglabāt tradīcijas?

Pievienots 09.03.2023
Paula Januškēvica
Klase / Izglītības posms: 3. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
sociālās zinības dizains un tehnoloģijas vizuālā maksla tradīcija
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēni uzzinās, kādas ir latviešu maskošanās tradīcijas un kā tās saglabāt.
Video apraksts

Latvijā tiek svinēti dažādi svētki un koptas tradīcijas. Tās ir saistītas ar tradicionālo ēdienu gatavošanu, masku un telpu rotājumu veidošanu, tradicionālas dziesmas dziedāšanu un dejas/rotaļas organizēšanu un citiem svētku rituāliem. Mārtiņiem, Ziemassvētkiem, Meteņiem ir raksturīga maskošanās. Izgatavojot masku un piedaloties masku gajienā vai maskošanās pasākumā, ikviens saglabā latviešu maskošanās tradīciju. Šājā videostundā integrēts sociālo zinību, vizuālās mākslas un dizaina un tehnoloģiju mācību saturs.

Resursi

Filcs, PVA līme, šķēres, gumija.

Standarta sasniedzamais rezultāts
K.3.3.2.

Atpazīst un radošā darbā izmanto dažādu mākslas veidu dažādus materiālus, tehnikas un paņēmienus (piemēram, veido sižetus un tēlus leļļu un objektu teātra tehnikā, zīmē, veido, glezno, darina kolāžas, fotografē).

T.3.1.1.3.

Lai radītu iecerēto lietu (dizaina risinājumu), prot darboties ar vienkāršiem rokas instrumentiem (piemēram, lineālu, šķērēm, papīra nazi). Atbilstoši savai iecerei māk izvēlēties un izmantot dažādus materiālus, piemēram, papīru, tekstilmateriālus, veidošanas materiālus. Ar skolotāja palīdzību izvēlas piemērotākās tehnikas idejas īstenošanai.

S.3.6.1.

Atpazīst un stāsta par tuvākajā kopienā pārstāvēto kultūru raksturīgākajām tradīcijām, svētkiem un simboliem. Radoši darbojoties, veido apkopojumu par tiem.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.