Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Kā lieto skaitļa sadalīšanu reizinātājos?

Ko izsaka skaitļa reizinātāji?

Pievienots 18.07.2022
Agnija Beinere
Klase / Izglītības posms: 5. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Matemātika
dalāmais dalītājs pirmskaitlis pirmreizinātājs sadalīšana pirmreizinātājos koka diagramma Venna diagramma
Video sasniedzamais rezultāts
Skaitli sadalīt reizinātājos” nozīmē, ka skaitlis jāpieraksta kā reizinājums un to var izdarīt vairākos veidos, atšķirties var arī reizinātāju skaits. Ja skaitli pieraksta kā reizinājumu, var secināt, ar ko tas dalās.
Video apraksts

Nodarbības laikā skolotājs noskaidro, kas ir pirmskaitļi un skaitļa pirmreizinātāji. Parāda, kā sadalīt skaitli pirmreizinātājos, izmantojot koka diagrammu, kā, zinot skaitļa pirmreizinātājus, var noteikt dotā skaitļa dalītājus. Izmantojot skaitļu sadalīšanu pirmreizinātajos un Venna diagrammu, noskaidro divu skaitļu kopīgos dalītājus, atrisina praktiskas ievirzes teksta uzdevumu.

Resursi

Pierakstu klade, daži krāsu zīmuļi vai flomāsteri, cirkulis vai riņķa lekāls.

Standarta sasniedzamais rezultāts
M.6.1.2.1.

Veido vizualizāciju, kas palīdz atrisināt matemātisko problēmu, strukturē informāciju, piemēram, izmantojot koku diagrammas, Eilera-Venna diagrammas, saista dažādus uzdevumā aprakstītās situācijas attēlojumus, pāriet no viena uz citu.

M.6.3.1.2.

Atbilstoši situācijas kontekstam pieraksta racionālu skaitli dažādos veidos, piemēram, paplašina parasto daļu, lai izdalītu ar veselu skaitli, procentus uzraksta kā decimāldaļu, sadala skaitli reizinātājos.

M.6.1.2.3.

Racionālu skaitli, skaitlisku izteiksmi, vienādību un nevienādību pieraksta dažādos veidos, saglabājot vienu un to pašu vērtību/saturu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.