Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Izpēti dabas teritorijas!

Kā augi un dzīvnieki pielāgojas dzīvei dabas teritorijā?

Pievienots 09.12.2022
Liene Seile
Klase / Izglītības posms: 3. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
dabaszinības dizains un tehnoloģijas pielāgošanās barības ķēde
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns noskaidros un demonstrēs, kā dzīvie organismi pielāgojušies dzīvei dabas teritorijā. Lai to sasniegtu – atpazīst un nosauc raksturīgos dabas teritorijās augošos augus un dzīvniekus, izmantojot dotos informācijas avotus (piemēram, atgādnes, attēlus, shēmas) un lauka darbā iegūtos novērojumus. Attēlo (piemēram, zīmējot, modelējot, veidojot kolāžas), kas var augt tuvākajās dabas teritorijās. Modelē dzīvnieku ārējās pazīmes (formu, krāsu, ķermeņa daļas), lai parādītu dzīvnieku pielāgotību videi (piemēram, dzērvei ir garas kājas un pirksti, lai varētu dzīvot purvā, vardei ir pleznas peldēšanai ūdenī). Veido vienkāršu organismu barības ķēdi (līdz 3 posmiem: ēd augus – ēd augus un dzīvniekus – ēd dzīvniekus).
Video apraksts

Interesanti ir izpētīt, kas un kāpēc dzīvo noteiktā dabas teritorijā. Jāsāk ar novērojumu - kādi augi un dzīvnieki sastopami dabas teritorijā. Jāizpēta šo dzīvo organismu daļas: kā tās piemērojušās dzīvei noteiktajā vidē. Var attēlot vai modelēt dzīvnieku ārējās pazīmes, lai parādītu dzīvnieku pielāgotību videi. Svarīga ir ne vien auga daļu vai ķermeņa daļu pielāgošanās, bet arī dzīvā organisma barības ķēde. Var attēlot vienkāršu barības ķēdi (līdz 3 posmiem), parādot, kā dzīvnieki barojas, lai izdzīvotu Šajā video integrēts dabaszinību un dizaina un tehnoloģiju mācību saturs.

Resursi

Aplikāciju papīrs (baltā krāsā, sarkanā krāsā, melnā krāsā, zaļā krāsā, baltā krāsā), parastais zīmulis, līmes zīmulis, guaša krāsas, A3 papīrs, palete, ota, šķēres.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.3.8.1.2.

Novērojot un izmantojot piedāvātos informācijas avotus, skaidro saviem vārdiem, ka dzīvnieki iegūst enerģiju, apēdot augus vai citus dzīvniekus, izveidojot barības ķēdi (līdz 3 posmiem).

D.3.10.1.

Attēlo vai modelē dzīvnieka ārējās pazīmes (forma, krāsa, barības iegūšanas veids, ķermeņa daļas), lai piemēros parādītu dzīvnieku pielāgotību videi.

D.3.10.3.

Izmantojot vienkāršus informācijas avotus un eksperimentējot, ar piemēriem skaidro, kādu augu augšanai un attīstībai Latvijā ir piemēroti apstākļi.

T.3.1.3.2.

Lasa un lieto paša radītas vai citu izveidotas shēmas, aprakstus, veidnes, instrukcijas vai receptes.

T.3.1.3.3.

Ar skolotāja atbalstu secīgi īsteno izplānoto risinājumu.

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.