Saglabāt vai rediģēt video sarakstu
Atpakaļ
Jūsu e-pasts:
Brīdis, kurā pamanīta neatbilstība:
Komentārs:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

1080p Kopēt
720p Kopēt
540p Kopēt
360p Kopēt

Ziņojums par kļūdu veiksmīgi nosūtīts.

Jums izdevās nokopēt saiti.

Video ir pievienots sarakstam.

Izpēti dabas teritorijas!

Kā uzzīmēt dabas teritorijas plānu?

Pievienots 09.12.2022
Liene Seile
Klase / Izglītības posms: 3. klase
Mācību priekšmets / Kursa nosaukums: Integrētā pieeja sākumskolā
dabaszinības matemātika topogrāfiskais plāns
Video sasniedzamais rezultāts
Skolēns noskaidros un demonstrēs, kā topogrāfiskajā plānā atspoguļot dabas teritorijā novēroto. Lai to sasniegtu, attēlo ar simboliem un nosaukumiem Zemes virsmas formas un ģeogrāfiskos objektus vienkāršā plānā, skicē plānu, veicot mērījumus dabā, un pieraksta mērījumu rezultātus, izsaka un pārbauda idejas par iespējamo samazinājumu, aprēķina objektu izmērus plānā.
Video apraksts

Iepazīstoties ar kādu dabas teritoriju, ir jādomā par tās saglabāšanu un saudzēšanu, tāpēc tās rūpīga izpēte var palīdzēt to saglabāt. Lai citus iepazīstinātu ar izpētīto, var izveidot teritorijas topogrāfisko plānu. Kā to darīt, var uzzināt šajā video. Tajā ir integrēts dabaszinību un matemātikas mācību saturs.

Resursi

Lineāls, zīmulis, pierakstu klade, kompass.

Standarta sasniedzamais rezultāts
D.3.11.9.1.

Novēro objektus dabā un veic eksperimentu, pieraksta lauka darba un eksperimenta laikā veiktos novērojumus un datus (skaitu, īpašības), izmantojot pedagoga doto/ieteikto apkopojuma veidu, piemēram, tabulu, fotoattēlu.

D.3.12.3.3.

Nosaka ģeogrāfisko objektu (parki, pilsētas, ciemi, kalni, upes, ezeri) atrašanās vietu (pilsētā, valstī, kontinentā) kartē un uz globusa, lai atbildētu uz vienkāršiem jautājumiem.

M.3.4.2.2.

Raksturo sakarības starp skaitļiem, lielumiem, lietojot atbilstošus jēdzienus (par tik lielāks/mazāks, vairāk/mazāk, tik reižu lielāks/mazāks, vairāk/mazāk u. tml.).

Šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot vietnes pārlūkošanu, Jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.